Archiv "Tipy na výlety z Prahy":

exterier nocni

ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK- VIDA

Věda je zábava!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! nabízí prázdninové programy s úžasnými pokusy a novou výstavu ZVUKOHRANÍ

Z čeho připravit ten nejlepší bublinový roztok? Jak funguje bublinový stroj poháněný suchým ledem? Je možné se do bubliny celý schovat? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte během bublinových dílen v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! » Pokračování »

banner_230x230_2b1

Kam na výlet s dětmi? Přijeďte na Hrad a zámek Staré Hrady!

Kam s dětmi na výlet, aby se bavila celá rodina? Vydejte se na Staré Hrady, na hrad a zámek u Jičína, kde je pro Vás otevřeno po celý rok. Ať jste malí nebo velcí, děti z mateřských nebo základních škol, rodiny s dětmi či senioři, neváhejte a vstupte do pohádek čaroděje ACHIBALDA I. » Pokračování »

Kutna Hora - chram sv. Barbory110709_049

16. 2. 2012

Chrám sv. Barbory v Kutné hoře

Kutná Hora ukrývá jeden z mnoha klenotů českého gotického stavitelství. Chrám svaté Barbory patří mezi světová dědictví UNESCO. Společně s Chrámem svatého Víta v Praze, katedrálou Notre Dame v Paříži či a katedrálou v Remeši je řazen mezi vůbec nejvýznamnějších gotické chrámové stavby. » Pokračování »

Kutna Hora - Jezuitska kolej

16. 2. 2011

Jezuitská kolej v Kutné Hoře

Na trase kutnohorské Královské cesty se rozprostírá rozsáhlý komplex budov. Jedná se o Jezuitské koleje, ve kterých působili členové jezuitského řádu. Ti se snažili o rekatolizaci místního obyvatelstva. V komplexu dnes sídlí Galerie Středočeského kraje, která je druhou největší galerií v České republice. » Pokračování »