Apartmány Jagellonská

Mucha Museum, Galerie Praha 1

Mucha museum 1

Muchovo muzeum, první muzeum na světě věnované životu a dílu proslulého, světově známého představitele secese Alfonsu Muchovi (1860 – 1939), je umístěno v barokním Kaunickém paláci v historickém centru Prahy. Výběr přibližně 100 děl skládající se z olejomaleb, kreseb, pastelů, soch, fotografií a osobních předmětů poskytuje jedinečný pohled do světa slavného autora plakátů pro Sarah Bernhardt, legendární pařížskou herečku konce 19. století.

Expozice podává souhrnný pohled na výtvarné dílo Alfonse Muchy (1860-1939), kromě jeho Slovanské epopeje. Pozornost je soustředěna zejména na pařížské období (1887-1904), které je světově nejproslulejší. Zde se ukazuje ucelený soubor plakátů, v čele s nejvýznamnějšími plakáty pro Sarah Bernhardt, soubor charakteristických dekorativních panó, početná ukázka z Documents décoratifs (1902), ukázka z pařížských skicáků.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Obchod, který je součástí muzea, nabízí exkluzivní výběr dárků s motivy Alfonse Muchy.Dárkové předměty, navrhované výhradně pro obchod Muchova muzea, jsou vyrobeny v licenci vlastníka rodinné sbírky Muchových děl Mucha Trust.

Kontakt:
Mucha Museum – Kaunický palác
Panská 7,
110 00 Praha 1,
Tel: +420 224 216 415,
Fax: +420 224 216 415,
web: www.mucha.cz,
e-mail: shop@mucha.cz,

Otevírací doba:
Po-Ne: 10:00-18:00

Vstupné:
Muchovo muzeum
240,- plné, 140,- snížené, 600,- rodinné

 

Galerie fotografií:


« « Mucha muzeum, obchod Praha 1 | 7 Tacos Restaurant and Café, mexická kuchyně, Praha 7 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

5 reakce u článku “Mucha Museum, Galerie Praha 1”

 1. Kristofovicova napsal:

  Dobry den. Mam na vas dotaz ,jestli se da nekde koupit nejaka obrazkova kniha od A. Muchy. Dekuji za odpoved Kristofovicova

 2. petra napsal:

  Dobrý den, Mucha Museum má v Panské ulici obchůdek, který se týká tématiky Muchových maleb. Zde jistě nějakou pěknou publikaci naleznete. Budeme rádi za zpětnou vazbu, jak se Vám obchůdek líbil a jestli jste našla, co jste hledala.

 3. jarpax napsal:

  Dobrý deň, opravte info o vstupnom. Vstup je platený.
  Ale prehliadka stojí za to.

 4. Mária Zwanzigerová napsal:

  Dobrý deň do Prahy. Koncom mesiaca júl som navštívila Prahu a vzala som so sebou moju 18-ročnú vnučku. Bola prvý krát v Prahe a bude mať krásne spomienky. Boli sme aj vo Vašom múzeu a vnučka si vybrala Muchov plagát „Večer“. Dostala ho v stočenej ruličke, zabalený do fólie. Bála sa, aby sa jej v kufri nestlačil, tak ho niesla v ruke. Nestlačil sa. Cestovali sme rýchlikom a plagát zostal vo vlaku. Ani cez straty a nálezy sme ho už nevedeli nájsť. Prosím Vás, je možné, aby som vnučke urobila radosť? Bolo by možné poslať tento plagát formou dobierky? Dala by som adresu v rámci ČR a tam by som si už zašla preň. Bola by to radosť veľká. Čakám na Vašu odpoveď a srdečne pozdravujem.
  Mária Zwanzigerová, Slovensko

 5. petra napsal:

  Dobrý den. Na Váš e-mail Vás bude kontaktovat někdo z příslušného obchodu. Přeji šťastné vyřízení. Redakce Prague City Line

Zanechat komentář