Velikonoce 2018

Tančící dům nejlepší architektura konce 20. století

Pha2 - Tancici dum_114

Tančící dům patří, patřil a pravděpodobně ještě nějakou dobu bude patřit mezi rozporuplné stavby novodobé pražské architektury, která vznikala v devadesátých letech minulého století. Jedni stavbu obdivují a hovoří o ní jako snad o jediné pražské budově této doby,

Rozcestník: vše o Tančícím domě vice čtěte zde

která vyzařuje vlastního ducha; jiní hovoří o nehorázném nabourání historické fronty domů na nábřeží. Názory se značně liší, a možná, že právě tato názorová neshoda poukazuje na její výjimečnost, která bude budoucími generacemi vysoce ceněna, jako je tomu například u nedaleké budovy spolku Mánes, která při své dostavbě procházela podobným rozporuplným přijetím.

Jagellonska bytc9_150226_003

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI (až 40 Mb/s). Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »

Významné mezinárodní ocenění: Praha 2 - Tančící dům
Fakta
hovořící  pro výjimečnou hodnotu Tančícího domu, o které se v tomto ohledu můžeme již dnes opřít, jsou významné ceny udělené za jeho architekturu. Nejvýznamnější je asi z roku 1997, kdy dům získal prestižní ocenění amerického časopisu Time v kategorii Design roku 1996. Neméně významná je i skutečnost, ze si jej Česká národní banka nechala vyobrazit na pamětních mincích jako příklad současné budovy pro cyklus Deset století architektury. Tančící dům se také již dnes stal vyhledávaným místem turistů.

Historie budovy: Praha 2 - Tančící dům
Místo, kde v letech 1992 až 1996 byla budova Tančícího domu postavena, bylo do té doby prázdné. Nacházela se zde proluka po bombardování z konce II. světové války. Dlouhou dobu si s tímto místem architekti nevěděli rady, až v roce 1992 pozemek zakoupila holandská pojišťovna Nationale Nederlanden a pro její stavbu byl ve výběrovém řízení vybrán projekt architekta chorvatského původu Vlada Miluniče, který si pro spolupráci přizval známého amerického architekta Franka O. Gehryho a britskou architektu českého původu Evu Jiřičnou. Z této vzájemné spolupráce vznikla současná administrativní budova, která ve své železobetonové konstrukci skrývá devět nadzemních podlaží a dvě podlaží podzemní. V nejvyšším patře budovy je pak možné navštívit restauraci.

-

mapa PCL Praha 2a

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Původ názvu Tančící dům: Praha 2 - Tančící dům
Název Tančící dům daly budově dvě její věže, které symbolizují postavy dvou skvělých tanečníků třicátých a čtyřicátých let minulého století Freda Astaira a Ginger Rogersové. Tanečnice, kterou představuje skleněná věž, je nakročena mírně do prostoru Jiráskova náměstí a kamenný tanečník je otočen více směrem k nábřeží. Věž představující tanečníka zdobí na kopuli konstrukce z kovových trubek potažená síťovinou, pomyslně představující vlasy.

Okolí:
Mimo budovu Tančícího domu na tomto místě stojí za to upozornit na další dominanty, spojené se jménem českého spisovatele Aloise Jiráska, který zde v žil a pracoval celých 27 let.

 ………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Rašínovo nábřeží 1981/80
120 00 Praha 2 – Nové Město

GPS: 50°4’31.847″N, 14°24’50.951″E
GPS: 50.0755131N, 14.4141531E

BEZBARIÉROVOST: ne

Pro veřejnost je objekt nepřístupný, možnost návštěvy Celeste restaurantu, který je v Tančícím domě.

Spojení:
Tram číslo: 14, 17 – zastávka Jiráskovo náměstí
Bus číslo: 176, 510 – zastávka Jiráskovo náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Tančící dům 50.075338, 14.414089 Tančící dům Tančící dům patří, patřil a pravděpodobně ještě nějakou dobu bude patřit mezi rozporuplné stavby novodobé pražské architektury, která vznikala v devadesátých letech minulého století. Jedni stavbu obdivují a hovoří o ní jako snad o jediné pražské budově této doby, Adresa: Rašínovo nábřeží 1981/80 120 00 Praha 2 - Nové Město http://www.praguecityline.cz/pamatky/tancici-dum

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží

  Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží (velikost souboru: 6,0 MiB)

Aktualizováno: 6.2.2017 Výlet Vás provede po pražském vltavském nábřeží kolem mnoha významných památek. O zajímavosti zde opravdu nebude nouze a my Vás při procházce po nábřeží upozorníme na poklady v okolí. Věříme, že tento výlet Vás obohatí a spoustu nových informací a příjemných zážitků.

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Velikonoce105

Velikonoční akce v Praze

Velikonoce se blíží, velikonoční trhy už běží. Hledáte velikonoční akce v Praze. Už nemusíte všechny akce najdete u nás jasně a přehledně. Klikněte zde a neseďte doma

» Pokračování »


Muzem_Starych_casu_230x230

Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Novoměstská radnice a její radniční věž | ČVUT – Technika se v Praze učila nejdříve v bytě » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář