Riegrovy sady

Riegrovy sady

Pokud na toulkách  Prahou 3 hledáte místo, kde byste se mohli konečně na chvíli zastavit, odpočinout si a nabrat nové síly pro další putování po této části Prahy, jsou Riegrovy sady tou pravou volbou. Tyto vinohradské sady, pojmenované po významném českém politikovi, se právem řadí mezi nejvyhledávanější místo s možností posedět v přijemných hospůdkách s neopakovatelným výhledem na Pražský hrad.

Rozcestník: vše o  Riegrových sadech více čtěte zde

Riegrovy sady – panoramatická fotografie
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek)

Historie sadů Praha 2 - Riegrovy sady- pomník F. L. Riegra
Ne každý si pod názvem Riegrovy sady představí rozlehlý městský park, který se rozprostírá nedaleko centra Prahy na rozloze přes jedenáct hektarů. Pojďme společně nejprve nahlédnout do daleké historie parku. Riegrovy sady vznikly v roce 1902 spojením několika sousedních zahrad a usedlostí. Ty se jmenovaly Kanálka, Saracinka, Pštroska a Kuchyňka. O dva roky později zde pražský zahradní ředitel Leopold Batěk založil rozsáhlý park, který byl pojmenován po českém politikovi Riegrovi. Na počest F. L. Riegra vyrobil významný český sochař Josef Václav Myslbek sochu politika Riegra, která byla v roce 1913 slavnostně odhalena právě v těchto sadech.

Praha 2 - Riegrovy sady - krásný výhled na centrum Prahy V období druhé světové války se park přejmenoval. Název Smetanovy sady získal podle slavného českého skladatele Bedřicha Smetany. V minulosti se v parku nacházela restaurace, ze které se však v devadesátých letech dvacátého století stala budova, sloužící  pro administrativní účely. Dále zde byla vybudována známá rozhledna Mlékárna, která byla později zrekonstruována a v současné době funguje jako kavárna. Díky tomu mají návštěvníci možnost při kávě pozorovat překrásný výhled na centrum Prahy. Mlékárna se nachází v centrální části parku. Nedaleko vozové ulice také nalezneme pískovcový obelisk s ptačími reliéfy.

Kudy se do sadů dostaneme?
Do Riegrových sadů se dá vstoupit z několika stran. První možností je vstup od Polské ulice. Odtud nás do parku zavede velké schodiště, vedle kterého se nachází již zmiňovaný pomník F. L. Riegra. Další možností, jak se do parku dostat, je přístup ze Chopinovy ulice. Zde můžeme projít kolem dětského hřiště a restaurace s kavárnou. Třetí vstup do zahrady se nachází z Vozové ulice. Zde projdeme kamennou branou, která v minulosti sloužila jako vstup do usedlosti Saracinky.

Praha 2 - Riegrovy sady - dětské hřiště V současné době slouží tento park jako místo, které je určeno pro příjemné procházky za každého ročního období. Nalezneme zde množství odpočívadel, laviček, ale především okrasných dřevin či květinových záhonů. V areálu sadů se dále nachází sportovní stadion TJ Bohemians a sportoviště Sokola Vinohrady.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Riegrovy sady
Praha 2

GPS: 50.0803314N, 14.4405453E
GPS:
 50°4’49.193″N, 14°26’25.963″E

Spojení:
Tram: 11 – Italská
Bus: 135 – Na Smetance
Metro: A – Jiřího z Poděbrad (odtud tramvají č. 11 do zastávky Italská)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Palác Akropolis 50.082263, 14.448928 Palác Akropolis Nyní společně nahlédneme do historie jednoho z významných pražských domů, který je všeobecně známý pro množství divadelních či hudebních představení, které se zde za dobu jeho existence odehrály. Minulost paláce je velmi zajímavá, pojďme se s ní tedy seznámit. Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3, 130 00 Žižkov http://www.praguecityline.cz/pamatky/palac-akropolis

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3 (velikost souboru: 13,4 MiB)

Aktualizováno: 15.8.2016 - Turistický průvodce ve formátu PDF vás provede po pražském Žižkově, který jeho obyvatelé milují a všechny návštěvníky příjemně překvapí svojí specifickou atmosférou. V průvodci najdete přehlednou mapu, popis zajímavostí a památek a také slevové kupóny do restaurací a zajímavých míst.

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3 (velikost souboru: unknown)

Aktualizováno: 18.8.2016 - Mapa k turistické trase PRAGUE CITY LINE Praha 3. Projděte si pražský Žižkov a zažijte neopakovatelnou atmosféru této specifické čtvrti Prahy a nezapomeňte využít slevové kupóny ! Vytiskněte si oboustranný list A4 složte si z něho trasu, popis památek a hlavně slevové kopóny

Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 13,0 MiB)

Aktualizováno: 16.8.2016 - Prague´s Žižkov stretches in the town district Praha 3 close to the centre and today we will introduce this quarter to you. We will also tell you about interesting history of Žižkov and its landmarks which make it a popular tourist location. Due to the vibrant night life and also its many cafés, bars and restaurants Žižkov is called Prague´s Montmartre.

Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 1,6 MiB)

Aktualizováno: 7.11.2015 - Map of the tourist route Prague City Line Prague 3. This route we recommend as the best way through Prague 3, you will see all the most important. In this map you will find vouchers. Print it or show at a restaurant in your mobile or tablet and enjoy the discount!

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova | Pražský hrad – seznámení s historií » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář