Muzeum mladého umění – Artbanka Museum of Young Art

MUSEUM OF YOUNG ART001

muzeum AMoYA bylo k 15.1. definitivně uzavřeno

Provokativní a ne zcela obvyklé expozice jsou nainstalovány v Muzeum mladého umění – Artbanka Museum of Young Art. Muzeum se nachází na trase Královské cesty, a nabízí jedinečnou možnost spatřit v historických prostorách Colloredo  – Mansfeldského paláce výstavy, až dech beroucího, moderního umění.

Vše o: AMoYA muzeum mladého umění – Artbanka Museum of Young Art

Museum of Young Art Muzeum moderního umění - Muzeum of Young Art
Co se vlastně skrývá pod zkratkou AMoYA, který se na výtvarné scéně velmi část objevuje? AMoYA, neboli Artbanka Museum of Young Art představuje instituci, která je zaměřená na současné mladé umění. Muzeum tak dává prostor předním moderním umělcům. Dále muzeum spolupracuje s českými ale také slovenskými vysokými uměleckými školami. Studentům se tak otevírá jedinečná možnost, vystavovat své umělecké projekty právě v prostorách Colloredo – Mansfeldského paláce.

Colloredo-Mansfeldský palác
Sídlem Muzea mladého umění je barokní, Colloredo-Mansfeldský palác na Starém Městě pražském. Palác se nachází na trase Královské cesty a patří mezi významné historické památky. Stavba byla vybudována v osmnáctém století na místě gotických a románských staveb. Muzeum Mladého umění bylo v budově paláce otevřeno v roce 2011.

Netradiční expozice Muzeum moderního umění - Muzeum of Young Art
Při prohlídce muzea bude asi každý z vás ohromen především skutečností, že se v muzeu prolíná historická část paláce s moderními prvky. V překrásném barokním interiéru nahlédnete do světa mladého umění. Mezi vystavovanými, provokativními exponáty je umístěn například Shark(žralok)  od Davida Černého a nebo  „pohovka“ Heavy Sugar od Romana Týce a jiné netradiční předměty. V dalším pokoji na vás čeká dílo Twentyfourhours od mezinárodně uznávaného švýcarského umělce, kterým je Ugo Rondinone. Provokativní výstava s názvem Extreme port je naopak zaměřená na vyostřené situace. Při prohlídce muzea vzbudí emoce také houpací kůň, který je nainstalován v jedné z palácových komnat. Moderní umění reprezentuje také socha Ježíše Krista, umístěná na schodišti paláce. Kristus je oblečen do sportovního trikotu a představuje cvik na kruzích. To byl jen nepatrný výčet zajímavých expozic, které můžete při návštěva Muzea mladého umění spatřit.

Adresa:
Karlova 2,
Praha 1, 110 00

Zdarma:
děti do 10 let
senioři nad 70 let
držitelé průkazů ZTP a ZTP/P
skupiny žáků ZŠ, SŠ a VŠ s doprovodem učitele po předchozí domluvě (neohlášené skupiny žáků budou zpoplatněny 25 Kč/os.)
žáci a učitelé škol s výtvarným zaměřením
Hotovostní i bezhotovostní platby.

Muzeum není bezbariérové.

Kontakt:
telefon:
00420 240 200 207
email: info@artbanka.cz

Spojení:
BUS:
133 – Staroměstská
Tram
: 17, 18, 53 – Staroměstská
Metro:
A – Staroměstská

od zastávky MHD půjdete ulicí Křižovnická, po 250 metrech přijdete na Křižovnické náměstí, kde na křižovatce naproti Klementinu stojí budova muzea

GPS: 50,086022 14,414525

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde


Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

 

 

« « Parkoviště a garáže MR.PARKIT | Letohrádek Kinských – perla Kinského zahrady » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “Muzeum mladého umění – Artbanka Museum of Young Art”

  1. jana prochazkova napsal:

    Tak nevím, asi by mne tento druh umění nezaujal…..a ještě budova není bezbarierová – to snad dnes ani není možné – nebo ano?

  2. petra napsal:

    Muzeum opravdu není bezbariérové.

Zanechat komentář