Whisky festival Prague 2014

Kostel svaté Voršily

Kostel sv. Voršily

Na Národní třídě  nedaleko Národního divadla se rozprostírá kostel svaté Voršily, který byl vybudován při klášteru řádu Voršilek. Ty se staraly především o vzdělání a výchovu dívek. Kostel nabízí nejen překrásné barokní prvky, ale také bohatě zdobený interiér.

Rozcestník: vše o kostele sv. Voršily více čtěte zde

Stavba kostela Praha 1 - Kostel sv. Voršily
Pokud se na kostel svaté Voršily podíváme z architektonického hlediska, poznáme v něm jednolodní stavbu, pocházející z období vrcholného baroka. Byl vybudován dle projektu stavitele Marca Antonia Canevalleho z roku 1699. Ke slavnostnímu vysvěcení kostela šlo přesně 6. července roku 1704. V době, kdy byl kostel vysvěcen, nebyly stavební práce zcela dokončeny. Stále ještě nebyl dokončený interiér památky, jehož vznik trval a do poloviny osmnáctého století.

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Pohlédnutí do interiéru Praha 1 - Kostel sv. Voršily - interiér
Jakmile nahlédneme do interiéru kostela, uchvátí nás nejen stavební prvky, ale především bohatá malířská, ale také sochařská výzdoba. Dominantním prvkem vnitřních prostor je pochopitelně hlavní oltář. Na oltáři je umístěn obraz svaté Voršily, které je kostel zasvěcen. Malba pochází od známého českého barokního malíře, Jana Krištofa Lišky. Vrcholným dílem tohoto barokního umělce, je kromě zmíněného obrazu také další oltářní obraz. Jedná se o Stigmatizaci svatého Františka v křižovnickém kostele svatého Františka z Assisi na Starém městě pražském. Kromě hlavního oltáře památce dominuje také boční oltář Nanebevzetí Panny Marie, který je unikátní především svým obrazem od autora Petra Brandla, který obraz zhotovil roku 1709.

 

Adresa:
Národní 139/8
11000 Praha

Spojení:
Tram: 6,9,18,22,53,57,58,59 – Národní divadlo
Metro: B – Národní

GPS: 50°4’52.875″N, 14°24’57.136″E

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »

Památky Praha 1: - zde

Památky Praha 2: - zde

Památky Praha 3: -zde

Pražský hrad: -zde

Královská cesta: -zde

Židovská Praha: -zde

Petřín: -zde

Staroměstské náměstí: -zde

Rubrika osobnosti Prahy : - zde

« « Kostel svatého Jiljí v Praze na Starém městě | Vánoční trhy na Pankráci » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.