Muzeum kostek 2019

Salmovský palác

Salmovský palác

Adresa:
Hradčanské námáměstí
Praha 1
Ceská republika


V těsné blízkosti Pražského hradu se majestátně pyšní Salmovský palác, jeden z mnoha výstavních objektů Národní Galerie v Praze. U paty stavby vzhlíží na Pražský hrad i první československý prezident T.G.Masaryk. Pojďme si prohlédnout stavbu, která po mnoho let sloužila jako luxusní šlechtické sídlo a která zanedlouho představí unikátní umělecké sbírky období středověku.

Rozcestník: vše o Salmovském paláci více čtěte zde

Šlechtický palác byl i majetkem Schwarzenbergů Praha 1 - Hradčanské náměstí - Salmovský palác
Palác byl vybudován v letech 1800 – 1811. O jeho stavbu se zasloužil pražský arcibiskup Vilém Florentin, kníže Salm-Salm, podle kterého dostal Salmovský palác svůj název. Klasicistní trojkřídlá budova palácového typu vznikla na místě několika menších šlechtických sídel, které na rohu Hradčanského náměstí původně stávaly. Nový palác byl využíván jako luxusní šlechtické sídlo.

Architekt František Pávíček navrhl i čestný dvůr, směřující právě ku Hradu. Salmovský palác je někdy označován jako malý Schwarzenberský palác. To proto, že jej od roku 1811 vlastnil rod Schwarzenbergů, kteří jej propojili se svým sousedním Schwarzenberským palácem.

Salmovský palác  – výstavy, expozice a  akce
Žádné Události

Rekonstrukce Salmovského paláce Praha 1 - Hradčanské náměstí - Salmovský palác - výstava Perštejnové a jejich doba
Po mnoho let nebyl palác nijak využíván. Přelom nastal až v roce 2004, kdy se stal majetkem Národní galerie v Praze. Aby zde však mohly být expozice vystaveny veřejnosti, musela proběhnout náročná rekonstrukce celého Salmovského paláce. Rekonstrukce byla úspěšně dokončena v roce 2011 a v budoucnu by měly být v prostorách Salmovského paláce umístěny vzácné expozice středověkého umění.

Adresa:
Hradčanské náměstí 1
Praha 1

GPS: 50°5’21.246″N, 14°23’52.022″E
GPS: 50.0892350N, 14.3977839E

Kontakty:
(+420) 233 090 570
http://www.ngprague.cz

Spojení:
tram: 222557 – stanice Pražský hrad přes areál Pražského hradu na Hradčanské náměstí
tram: 222557 – stanice Brusnice Dále ulicí U Brusnice do ulice Loretánska na Hradčanské náměstí.

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost