Ubytování Jagellonská

Pražská Holešovická tržnice

Adresa:
Bubenské nánřeží 13
Praha 7
Ceská republika


Pražská tržnice je památkově chráněný areál nacházející se v jižní části Holešovic v ohybu malebného vltavského meandru. Původní ústřední pražská jatka sloužila svému účelu od roku 1895 až do roku 1983, kdy byla přeměna na městskou tržnici. Pražská tržnice je unikátní objekt s neopakovatelnou atmosférou, jehož rozloha, historie i architektonický význam nemá v evropském kontextu obdoby. Zcela zachovalé původně průmyslové budovy v secesním či novorenesančním stylu v současné době nabízejí množství maloobchodních či gastronomických zařízení. Mezi ty nejvýznamnější patří například Alza, Baťa, , Mountfield, Schlecker či vyhlášený taneční klub s restaurací Sasazu.

Najdete zde také hojně navštěvovaný zeleninový trh, největší v Praze, s denně čerstvým ovocem a zeleninou od drobných pěstitelů, který se o sobotách rozšiřuje o farmářské trhy nabízející domácí uzeniny, ryby, sýry, med a další produkty. Tržnice je rovněž známá svým rozlehlým asijským trhem, který mají v oblibě především zahraniční turisté.

K tržnici neodmyslitelně patří prosklené butiky, kde najdete nepřeberné množství sortimentu, od autopotřeb, kabelek, šperků, domácích potřeb, suvenýrů, textilu, bot až po dřevěné obrazové rámy nebo broušené sklo. A pokud si chcete po nákupech odpočinout nebo se najíst, můžete využít služeb některého z českých či asijských bister, dát si kávu nebo ochutnat oblíbené holešovické bramborové taštičky.

Tržnice je výborně dostupná městskou hromadnou dopravou i autem, neboť nabízí přes 500 parkovacích míst.

Pražská tržnice není uspěchaným nákupním centrem, je to místo, kde můžete nakupovat pod širým nebem i v krytých halách, smlouvat s obchodníky, nechat si poradit od zelinářů nebo se jen tak procházet a vychutnávat si polozapomenutou atmosféru městských tržnic.

(zdroj: www.holesovice.cz)

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost