Mineralia – výstava a muzeum minerálů

Mineralia - Krapnikova Jeskyne02

Adresa:
Havlíčkova 3
Praha 1
Ceská republika


Mineralia je největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě. Na výstavní ploše 1300 metrů čtverečních nabízíme velké množství zcela ojedinělých exponátů z celého světa. Kromě výstavy můžete také navštívit Muzeum minerálů a Krápníkovou jeskyni. Určitě si každý z Vás najde to své a zejména pro děti jsou zde připraveny zajímavé atrakce

Muzeum Minerálů a Meteoritů
Muzeum je pro mnohé návštěvníky tou nejatraktivnější částí Mineralie. Právě zde totiž vystavujeme ty nejkrásnější a nejzajímavější unikáty z celého světa. Vzácné minerály, obří krystaly, kameny nádherných barev i tvarů… Zaručujeme vám, že každý z těchto exponátů dokáže strhnout vaši pozornost na dlouhou dobu.

Krápníková jeskyně
V centru Prahy můžete navštívit tajuplnou jeskyni se zlatou žílou, drahými kameny či dinosauří kostrou. Unikátní prostory jsou novou součástí Mineralie, největší prodejní výstavy minerálů a drahých kamenů ve střední Evropě.

Jeskyně je vytvořená uměle, ale s využitím postupů, které zajišťují její velmi autentický vzhled. Návštěvníci si mohou prohlédnout i krápníkovou jeskyni, kde v dutinách ve stěnách jeskyně budou k nalezení nejrůznější drahé kameny.

Mineralia - Krapnikova Jeskyne01

Čeká vás například obří, pět tun vážící ametystová geoda. Ve stěnách jeskyně naleznete kromě jiného i turmalín, akvamarín, heliodor, zeolity a další drahé kameny. Stropem jeskyně probíhá zlatá žíla a každý se tak na vlastní oči může přesvědčit, jak se liší od žíly olověné.Milovníky paleontologie zaujme kostra tyranosaura, která je rovněž součástí expozice, stejně jako věrné kopie jeskynních maleb z období 18 až 11 tisíc let před naším letopočtem. Návštěvníkům je k dispozici i unikátní 4D kino s promítáním průjezdu doly a podzemím. Krátký film má za úkol ukázat dětem i dospělým, že geologie může být fascinujícím dobrodružstvím.

Adresa:
Mineralia Czech Republic, s.r.o.
Havlíčkova 3
Praha 1, PSČ 110 00

Kontakt:
tel. 606 503 053
e-mail: info@mineralia.cz

Otevírací doba:
Po – Ne: 10:00 – 20:00

Spojení:
Jak se k nám dostanete:
Metrem: Stanice Náměstí Republiky (trasa B)
Tramvají: zastávka Masarykovo nádraží (linky 3, 5, 14, 24, 26)
Autobusem: zastávka Masarykovo nádraží (linky 504, 505, 509, 511)
Vlakem: Stanice Praha – Masarykovo nádraží

Vstupné:
Expozice minerálů: zdarma

Vstupné do muzea:
Dospělí: 250 Kč
Děti do 15 let: 50 Kč
Senioři, ZTP, studenti (ISIC): 100 Kč
Rodina 2 dospělí + děti do 15 let: 400 Kč
Skupiny nad 10 osob: 150 Kč
Děti do 3 let: zdarma

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost