Muzeum kostek 2019

Betlémská kaple

Adresa:
Betlémské náměstí 1
Praha 1
Ceská republika


Podzemní prostory Betlémské kaple ve vánočním čase ožijí překrásnou vánoční výstavou. Výstava nese název … a přišel čas Vánoc do Betlémské kaple a bude věnována „času“ v mnoha jeho podobách. Prožijte nezapomenutelnou sváteční atmosféru a poznejte, jaké způsoby používali naši předkové k měření času. Vystaven bude i unikátní betlémský orloj i stará hodinářská dílna.
Hlavním tématem tradiční vánoční výstavy v Betlémské kapli je čas, jeho vnímání a měření v běhu staletí. Návštěvníci se dozví, jakým způsobem naši předkové nejprve měřili jen časové intervaly a jak přímý čas odvozovali pouze od polohy Měsíce a Slunce.  Uvidíte historické způsoby měření času. Ty budou na výstavě předvedeny na modelech a replikách původních „hodin“, které však mají z našeho dnešního pohledu k tomuto názvu velmi daleko.
Vystaven bude i unikátní betlémský orloj, který si budou návštěvníci sami uvádět do pohybu. Po celou dobu bude na výstavě vyhrazen prostor, kde budou lidoví tvůrci předvádět své umění. Těšit se můžete i na tradiční setkání řezbářů a krajkářek. Součástí expozice bude i stará hodinářská dílna, kde budou zkušení hodináři vysvětlovat princip starých hodin.
Více informací naleznete zde.

Adresa:
Betlémské náměstí
Praha 1

Kontakty:

http://www.vanocnivystava.cz

Vstupné: 50/25 Kč

Spojení:

Tram: 17, 18, 53 – Staromětská

Bus:207 – Staroměstská
Metro:A – Staroměstská

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost