Ubytování Jagellonská

Výstava Chuť Evropy v Národním zemědělském muzeu

pivo

Víte, jaký produkt je typický pro jednotlivé evropské země, jak se liší stravovací Švédů, Slovinců nebo Čechů? To vše a mnohem víc zjistíte na mezinárodní výstavě zabývající se mimo stravování také každodenní spotřebou, životním prostředím i kulturním dědictvím Evropy.

Na projektu Chuť Evropy (A Taste of Europe) spolupracuje devět muzeí z celé Evropy – ze Švédska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Maďarska, Portugalska, Skotska a Slovinska. Společná výstava bude zahájena ve stejný čas ve všech participujících muzeích a slavnostní zahájení výstavy z jednotlivých zemí bude simultánně přenášeno prostřednictví satelitu.

Návštěvníci se mohou těšit na tématickou prezentaci typického produktu zúčastněných zemí (Švédsko – mléko, Česká republika – pivo, Dánsko – vepřové maso, Estonsko – brambory, Finsko – chléb, Maďarsko – obilí, Portugalsko – olivový olej, Skotsko – ryby a Slovinsko – med).

Součástí výstavy budou doprovodné programy o stravovacích zvyklostech, rozdílech i shodách v Evropě i v jednotlivých zemích v kontextu historie, změn klimatu a životního prostředí. Jejich snahou je podnítit diskusi o jídle, kulturním dědictví, životním prostředí, výrobě a každodenní spotřebě, zejména mezi mladými Evropany.

Přípravy projektu byly zahájeny již v roce 2005. Vedoucím pořadatelem je švédské Arbetets Museum (Muzeum práce) sídlící v Norrköpingu, které přišlo s nápadem představit typickou evropskou produkci potravin a jejich konzumaci.

Datum a místo konání:
26.1.2011 – 31.7.2011

Národní zemědělské muzeum Praha
Kostelní 44,Praha 7

Vstupné: 60 Kč
Snížené vstupné : 30 Kč
Rodinné vstupné : 150 Kč

Bezbariérovost: Ne

/zdroj:www.kudyznudy.cz/

« « Michala Cimala – Posun | Musaion – jedno z největších muzeí svého druhu v Evropě » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář