Tichý svět v Nákupní galerii Myslbek

Dnes v úterý 31. ledna 2012 od 9 do 19 hodin proběhne v Nákupní galerii Myslbek prodej charitativního kalendáře Tichý svět 2012 s fotografiemi známých ženských hereckých osobností, který vznikl u příležitosti slavnostního otevření Tiché kavárny – první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. Záštitu nad celým projektem převzala Klára Issová.

Každý tento den může přijít do Nákupní galerie Myslbek a zakoupením kalendáře v hodnotě 300 Kč přispět na zmírnění bariér mezi slyšícími a neslyšícími v České republice. Zájemci se budou moci také potkat s některými osobnostmi z kalendáře a nechat si jej od nich podepsat. Během dne se zde postupně vystřídají například Klára Issová, Eva Kodešová, Ivana Jirešová nebo Jana Stryková.

Hlavním posláním tohoto kalendáře je upozornit na tichý svět plný překážek, ve kterém žijí neslyšící své životy uprostřed světa slyšících. Výtěžek z kalendáře poputuje na provoz Tiché kavárny, která sídlí nedaleko metra Ládví, na adrese Burešova 12, a ve které obsluhují takřka výhradně neslyšící. Vznik originálních fotografií do kalendáře, který vytvořil Tomáš Beran a Dušan Martinček, podpořilo kromě Kláry Issové i dalších 11 ženských hereckých osobností – Jitka Čvančarová, Kristýna Fuitová, Ivana Jirešová, Eva Kodešová, Jana Krausová, Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Linda Rybová, Barbora Seidlová, Jana Stryková a Hana Vágnerová.

O realizaci projektu Tichá kavárna se zasloužila společnost 365, o.p.s. ve spolupráci s neziskovou organizací APPN, o. s. (Agentura pro neslyšící). Hlavním cílem otevření této kavárny bylo vytvoření prostoru, který nejen ulehčí profesní začátky neslyšícím absolventům učebních oborů Kuchař – Číšník, ale stane se i místem, kde si budou moci neslyšící objednat ve svém vlastním mateřském jazyce, tedy jazyce znakovém, a kde se budou potkávat nejen neslyšící přátelé nad šálkem dobré kávy.

Nákupní galerie Myslbek:

Nákupní galerie Myslbek je pasáž mezi Novým a Starým Městem a spojuje rušnou ulici Na Příkopě s Ovocným trhem. Své jméno nese budova Myslbek, otevřená v roce 1996, po známém sochaři Josefu Václavu Myslbekovi. Na fasádě budovy v ulici Na Příkopě najdete pozoruhodnou kovovou bránu z nerez oceli, vážící osm tun. Její dvě gigantická posuvná křídla symbolizují spojení mezi Starou a Novou Prahou. Každý den se rozevírají a po skončení otevírací doby nákupní galerie zase zavírají. Druhá brána, jež vede na Ovocný trh, je zajímavá díky bronzovým hlavám, kterými ji ozdobil český sochař Karel Nepraš. Hlavy jsou obráceny různým směrem a symbolizují davy nakupujících.

Samotná pasáž je koncipována jako relaxační nákupní zóna, které dominuje kruhový centrální prostor s několika restauracemi a místy k posezení. Příjemně strávit čas nebo najíst se můžete třeba v Café Myslbek nebo restauraci Pizza Coloseum a posíleni pak vyrazit na nákupy do obchodů s nejrůznějším zbožím vysoké kvality. Kromě notoricky známých obchodů, jako jsou Next, Intersport nebo H&M nabízející limitované kolekce předních světových návrhářů, tu najdete i exkluzivní kolekce značek Guess by Marciano, Pepe Jeans, Gant, Escada Sport nebo Calvin Klein Underwear a mnoho dalších. V Nákupní galerii Myslbek je také k dostání přírodní kosmetika Korres anebo v prodejně Bibelot exkluzivní psací potřeby.

Adresa:
Na Příkopě 19-21,
Ovocný trh 8,
Praha 1
tel.:  224 239 550,
fax:   224 232 204
e-mail: info@ngmyslbek.cz

Kudy do nákupní galerie:

Metrem:
Můstek: trasa B (žlutá) nebo A (zelená)
Náměstí republiky: trasa B (žlutá)

Tramvají:
Václavské náměstí: linka 3, 9, 14, 24
Náměstí republiky: linka 8, 14, 26

« « Muzeum Montanelli | Masopust – tradice a zvyky » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář