Masopust 2019

Struny podzimu 2011

struny-podzimu

16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. Struny podzimu je tradiční hudební festival, který se rozeznívají v překvapivých souzvucích, snoubí jazzovou i klasickou hudbu, tradici i experiment.

Dramaturgie festivalu Struny podzimu se vyznačuje otevřeností, důrazem na interpretační kvalitu i osobitým přístupem k tradičně vnímaným žánrům. Mozaika festivalových koncertů proto vytváří široce rozkročený prostor, ve kterém své místo najde jak jazz, „klasická“ hudba v moderní i tzv. autentické interpretaci, tak i worldmusic, crossover projekty či produkce se scénickými prvky. Struny podzimu se snaží s jistým nadhledem zprostředkovat českému publiku téměř nezměrnou rozmanitost hudebního světa bez ohledu na vyjeté žánrové koleje.

Mezi festivalové premiéry patří např. scénické představení Řeka Sumida (Benjamin Britten), současná adaptace Mozartova Dona Giovanniho (Don Juan in Prague) nebo originální projekt pod taktovkou Michela Swierczewského Nouba v Rudolfinu propojující hudbu mezi severem a jihem Středomoří. Projekt Eternal Seekers (Lenka Dusilová, Beata Hlavenková a Clarinet Faktory, performance Schwarz auf Weiss, Heimatkllänge a další.

Více informací o programu, místech konání na: http://www.strunypodzimu.cz/

 

Datum a místo konání:

22.9.2011 – 10.11.2011

různá místa v Praze

 

Vstupné: http://www.strunypodzimu.cz/vstupenky

 

Bezbariérovost: Ano

/zdroj:www.kudyznudy.cz/

 

« « Výstava fotografií „Příroda očima Miroslava Zítka“ | P+R Chodov » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář