Nové dětské hřiště U Draka v Riegrových sadech

V pátek 5. prosince v 10:30 otevřela městská část Praha 2 čerstvě zrekonstruované hřiště v Riegrových sadech. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnila starostka Jana Černochová a bylo spojeno s mikulášskou nadílkou.

Na místě již nevyhovujícího hřiště vyrostl moderní areál, původní plocha byla téměř dvojnásobně rozšířena s důmyslným využitím okolního terénu. Podle své dominanty se hřiště jmenuje U Draka – a drak s tubusem a skluzavkou je pravděpodobně i nejatraktivnějším herním prvkem.

Děti tu najdou nejrůznější skluzavky, lezeckou stěnu a další atrakce, které zabaví všechny od nejmenších až po ty „náctileté“. Hřiště je vybaveno kvalitním dvoubarevným pryžovým povrchem, který lze snadno udržovat a zároveň plní funkci bezpečnostní dopadové plochy. Pískoviště je opatřeno pojízdnou dřevěnou palubou s několika funkcemi: jednak slouží k překrytí a zabezpečení plochy proti znečištění v době, kdy je hřiště mimo provoz, a pak ji lze využít jako posuvné pódium.

V rekonstruované části je nyní patnáct solitérních objektů – jedenáct nízkých, nepřesahujících 160 cm, tři do výšky dvou metrů a jeden centrální, vysoký zhruba čtyři a půl metru. Deset z těchto prvků je přitom původních, jen byly použity v novém kontextu. Hřiště je vybaveno novým hygienickým zázemím včetně přebalovacího pultu a ohrazeno nápaditým plotem, změnilo se i umístění vchodu. Původní plocha areálu byla rozšířena o prostor se sportovními prvky, kde děti najdou např. koloběžkovou dráhu. Nechybí tu ani zázemí pro kustoda, který bude hřiště v době provozu nepřetržitě hlídat a v nočních hodinách ohlídá i centrální část Riegrových sadů.

Celkové náklady na rekonstrukci a dostavbu hřiště dosáhly 19 milionů korun: částkou 1,5 milionu přispělo hlavní město Praha a 8 milionů poskytl městské části stát. „Riegrovy sady si jako centrální park Vinohrad takovou investici zaslouží,“ říká k tomu radní Karel Chramosil.

Městská část Praha 2 věnuje na modernizaci dětských hřišť značné prostředky. Vloni v září byla dokončena kompletní obnova areálu pro malé i větší děti na Folimance a o nové herní prvky byl doplněn dětský koutek ve Vratislavově ulici. V současné době se již plánuje rekonstrukce hřiště U Vodárny a Na Výtoni.

zdroj: www.praha2.cz

« « Plaza Alta Hotel ****, ubytování Praha 7 | Prague City Line – Prahou bez bariér » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář