C. K. polní kuchyně aneb Gulaschkanone

CK-polni-kuchyne

Přijďte zažít sami a nebo se svými dítky život vojáka a ochutnat menu polní kuchyně z doby monarchie.   Zajímavá akce pořádaná Národním muzeem v Národopisném muzeu.

Rozcestník: vše o Letohrádku Kinských – Musaion

C. K. Gulaschkanone (dobová polní kuchyně) pohostí jídlem řádným i nouzovým vojíny, dítka i civilisty. Zavzpomínejte na Švejkovo kručení v břiše a Balounovu jitrnici z nesmrtelné knihy Jaroslava Haška!

Podávání cibulačky a bramboráků z vojenských zásob zdarma pro strádající civilní obyvatelstvo bude probíhati od 11 hodin až do vyčerpání zásob na prostranství před Letohrádkem Kinských.

Pro případ komplikací bude přítomen i stan Červeného kříže se zdravotnicemi a ozbrojená vojenská hlídka.

Akce je doprovodnou aktivitou k výstavě Krmě – jídlo – žrádlo; navštívit je možné i komentovanou prohlídku výstavy od 15 hodin.

Po skončení akce je možné v rámci vstupného do muzea navštívit také pořad z pravidelného cyklu představujícího zajímavé národopisné oblasti České republiky – Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska.

V 17:00 začíná přednáška o daném regionu s obrazovou prezentací, v 19:00 pak hudební a taneční vystoupení folklorního souboru nebo venkovské muziky. Program bývá doplněn i drobnou ochutnávkou regionálních specialit, prezentací sbírkových předmětů z dané oblasti či posezením s hudbou v muzejní kavárně.

Adresa:
Holečkova 98,Kinského zahrada 98
150 00 Praha 5

Spojení:
Bus: 176, 510 – Kobrova
Tram: 6, 9, 12, 20, 58, 59 – Švandovo divadlo (nedaleko světelné křižovatky se nachází vstup do Kinského zahrady, letohrádek se nachází na protější straně)
Metro: B – Anděl (odtud tramvají číslo 12 a 20 do zastávky Švandovo divadlo)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

GPS: 50°4’36.776″N, 14°23’55.446″E

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


Pražský hrad - Královska zahrada

Pražské zahrady a parky

Praha nabízí mnoho zahrad a parků. Některé jsou okrasné a nabízejí úžasnou podívanou. Jiné jsou oázou klidu a pohody. Je velice důležité občas odejít z ruchu velkoměsta do zahrady a parku a uvědomit si jak je příroda krásná

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Zámecký park Průhonice | Bruselský pavilon na Letné » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář