Zúčastněte se Královského průvodu na Karlštejn

Zúčastněte se Královského průvodu na Karlštejn

Datum konání:
1.6.2019 - 2.6.2019 : 12:00 - 18:00

Místo:
Různá místa v Praze

Kategorie


 Karel IV. z Boží milosti císař Římský a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 1. června 2019 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic a na Karlštejn.Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede ve vší slávě v sobotu dne 1. června L. P. 2019 z Radotína. Bude pak pokračovat přes Černošice a Mokropsy do Dobřichovic, kde stráví noc. V neděli dne 2. června se průvod vydá z Dobřichovic přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, aby zde v Kapli sv. Kříže slavnostně uložil korunovační klenoty.

Pruvod

Již tradiční Průvod Karla IV. s korunovačními klenoty volně navazuje na historickou tradici poutě ku příležitosti Svátku Kopí a hřebů Páně, který zavedl císař Karel IV. a při kterém byly v Praze na Dobytčím trhu vystavovány říšské svátostiny. Tato velkolepá slavnost lákala do Prahy tisíce poutníků i obchodníků a posilovala tak význam Českých zemí i samotného císaře.Ve všech obcích a městech na trase průvodu bude připraveno slavnostní uvítání na počest císaře a jeho dvora. Jednou z tradic Královského průvodu jsou praporečníci, kteří jdou v čele průvodu a nesou praporce měst a obcí, které se průvodu účastní.

Kralovstvi

Z iniciativy starosty obce Tetín a projektu Svatá Ludmila 1100 let, vznikla v roce 2016 druhá část Královského průvodu Poselstvo vévody Štěpána II. V letošním roce proběhne ve dnech 1. – 2. června čtvrtý ročník této druhé větve Královského průvodu z Králova Dvora na Karlštejn, kde se obě větve spojí a společně uloží korunovační klenoty za pevnými zdmi hradu Karlštejna. Mimořádná úcta, kterou choval císař Karel IV. ke světcům a jejich ostatkům, bude připomenuta i v letošním ročníku Královského průvodu.I v tomto roce přicházíme s novinkou. Připravili jsme pro vášnivé turisty a sběrače zážitků Turistickou vizitku Královského průvodu v rámci stále populárnějšího projektu Wander Book.

3bc8bb02-83f7-4444-b8af-ead25de5a0d3_1316_608_fit

Cesta Karla IV. z Radotína na Karlštejn

V sobotu 1. června vjede Královský průvod se vší slávou do Radotína, kde ho město slavnostně přivítá. Dále se pak bude průvod ubírat okolo ranče a následně po cyklostezce k Černošicím. Sobotní putování císaře skončí okolo 18:00 na louce pod zámkem v pořadatelském městě Dobřichovice, kde budou s celým doprovodem náležitě uvítáni heroldem královským, purkmistrem, konšely, též lidem početným, králi českému oddaným.Z dobřichovického zámku, po proslovu císaře, vyrazí průvod Karla IV. v neděli okolo 10. hodiny přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na hrad Karlštejn, kam by měl doputovat v neděli 2. června okolo 16 hodiny. Tam císaře a jeho doprovod přivítá karlštejnský purkrabí a Poselstvo vévody Štěpána II. bavorského. Po krátkém programu na počest císaře budou korunovační klenoty bezpečně uloženy za pevnými zdmi hradu.

e5df194c-faa3-4c05-a757-66bd10b2828e_1316_608_fit

Průvod vévody Štěpána II. na Karlštejn

Slavnostní poselstvo bavorského vévody Štěpána II. vyjede v sobotu 1. června z Králova Dvora přes Beroun, pivovar Berounský medvěd a první den zakončí v 16:00 na Tetíně, kde bude připraveno slavnostní uvítání a program.V neděli 2. června vyrazí tento průvod v 10:00 z Tetína přes Srbsko a na hrad Karlštejn dorazí před 17. hodinou, krátce před příchodem průvodu císaře Karla IV.

Již v loňském roce přibyla historická ozdoba druhé větve průvodu – Poselstva vévody Štěpána II. bavorského – relikviář svaté Ludmily inspirovaný středověkými relikviáři.

V něm bude uložena replika fragmentu skořicově hnědého hedvábí /textilie/, nalezeného v ostatkové schráně sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě. Tato relikvie bude v průvodu slavnostně nesena na zdobených nosítkách a vystavována na všech zastávkách Poselstva vévody bavorského.

e33ac49e-1e53-48d3-971a-c666f6f9124d_1316_608_fit

Více informací naleznete zde.

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:

………………………………………………………………………………………………………………………
různá místa v Praze a okolí

Kontakty:

http://www.pruvodkarlaiv.cz/

Vstupné: Zdarma
Bezbariérovost: Ano

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....