Vzkazy z izolace

Vzkazy z izolace

Datum konání:
19.7.2020 - 17.8.2020 : 00:00 - 00:00

Místo:
Náplavka - Rašínovo nábřeží

Kategorie


Výstava ukazuje realitu uplynulých nevšedních dní z pohledu osmi vybraných seniorů.

Nikdo dopředu netušil, že nás v polovině března zasáhne něco tak šokujícího, nastal nouzový stav. Některým lidem se obrátil život naruby, jiným se zcela zastavil. Nejohroženější skupinou se stali senioři nad 70 let, kterým bylo doporučeno nevycházet z domů. Oproti všeobecnému očekávání se však senioři se situací poprali velmi dobře. I díky svým životním zkušenostem, které získali při mnohdy daleko těžších životních zkouškách. A byl to právě nadhled osmi vybraných seniorů, který se stal předlohou vystavovaných fotografií.

OLDs

Kdo očekává smutek, obavy a strach, mýlí se. Fotografie jsou plné optimismu, naděje a potřeby žít dál, jako dřív, což dokazují i slova seniorů, kteří jsou tvářemi letošní výstavy OLD’s COOL. „Mám teď takový systém, že jsem si vytvořil seznam věcí, které je doma potřeba udělat a postupně je vykonávám, abych se zabavil. Už mi zbývá jen uklidit ve sklepě…” vysvětluje pan Zdeněk. Pan Emanuel prožívá karanténu společně se svou manželkou Milenou: „je pro mě důležité, že jsme dva, jsme už 54 let spolu a za každý jeden den jsem vděčný, že jsme ten dar dostali. Ve dvou se všechno snáší mnohem lépe.“ Velkou optimistkou je i paní Květa: „zažila jsem horší věci než tuhle karanténu. Zemřel mi mladý manžel, zemřel mi syn, zažila jsem konec války, měnovou reformu, když jsme neměli na jídlo, osmašedesátej a tak dále. Život je už takový, a přesto přese všechno je krásný.“ To a mnoho dalšího vás čeká na výstavě Vzkazy z izolace.

Tvorba úspěšné mladé fotografky Bet Orten osciluje na pomezí módní fotografie, dokumentu, portrétu i krajinné tvorby. Její fotografie působí jako poetické obrazy. V současné době žije a tvoří v Praze. Výstava Vzkazy z izolace je jejím šestým autorským projektem, který v rámci mezigenerační kampaně OLD’s COOL připravuje s Elpidou.Veronika Ruppert, novinářka, dramaturgyně a moderátorka Českého rozhlasu, Radia Wave. Stejně jako Bet spolupracuje s Elpidou již šestým rokem. „Na rozdíl od předchozích výstav, ve kterých jsme často ztvárňovali sny, očekávání a přání seniorů, se tentokrát soustředíme na realitu života tady a teď,“ popisuje projekt.

Více informací naleznete zde

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a kontakt:

………………………………………………………………………………………………………………………

Náplavka Rašínova nábřeží
120 00 Praha 2

GPS: 50°5’39.638″N, 14°24’55.068″E

GPS: 50.0943439N, 14.4152967E

Kontakt:

Facebook www.facebook.com

Tel:+420 725 367 232

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou a autem

………………………………………………………………………………………………………………………

Tram: 17, 18, 3, 32, 1, 20, 12 -Palackého náměstí (nábřeží)

Metro B : Karlovo náměstí

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

Mapa:

Loading Map....