Ubytování Jagellonská

Výstava Body The Exhibition Praha

Výstava Body The Exhibition Praha

Datum konání:
22.2.2017 - 23.7.2017 : 09:00 - 20:00

Místo:
Pražské výstaviště v Holešovicích

Kategorie


Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu, která na jedné straně šokuje a na straně druhé učí a pomáhá poznávat. Ano, výstava Body The Exhibition je opět v Praze. Poznejte, jak lidské tělo vypadá a funguje.Výstava přináší desítky zcela nových exponátů. Svým rozsahem a počtem exponátů vysoce přesahuje vše, co bylo dosud v České republice k vidění. Výstava zve návštěvníky na detailní cestu po lidském těle, přes kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány, krevní oběh a další části lidského těla.

Výstava na svých exponátech názorně ukazuje poškození lidského těla následkem přejídání a nedostatku cvičení nebo zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka. Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení se nad svým přístupem k životu než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích. Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí také jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat.

Kromě exponátů, jsou na výstavě instalovány také velké LCD obrazovky s animacemi popisujícími funkce jednotlivých části těla. Samozřejmostí jsou podrobné popisky jednotlivých exponátů. K dokonalosti servisu pro návštěvníky výstavy přispívá neustálá přítomnost mediků – průvodců, kteří odpoví na dotazy návštěvníků, a poutavou formou vše popíši na přítomných exponátech.

Český pořadatel výstavy, společnost JVS group, připravil speciální doplnění expozice. Jedná se o část výstavy, která je věnována historii medicíny a České stopě ve světové medicíně. Tato galerie se zaměřuje na úspěchy tuzemských lékařů a vědců. Díky tomuto doplnění expozice, návštěvník nahlédne do trendů a současných metod ve zdravotnictví. Připravena bude i interaktivní část, ve které bude na připravených trenažerech pod odborným vedením mediků možno vyzkoušet si první pomoc nebo nahmatat rakovinový nádor. Jedním z hlavních cílů výstavy je motivace návštěvníků ke zdravějšímu životnímu stylu a péče o tělo.

Přímo v prostorách výstavy bude neustále k dispozici několik studentů medicíny, kteří návštěvníkům odpoví na jejich dotazy.

Jednotlivé exponáty mají také velmi podrobné popisky.

Body the Exhibition JVS 5

Místo konání výstavy a mapa

Co by Vás také mohlo zajímat a běžně se o tom nemluví:

Odkud se vzala těla? – Ne nebojte se, nejsou to těla čínským politických vězňů, jak uvádějí některé bulvární zprávy. Všechna těla, která zde uvidíte byla exhumována se souhlasem dotčených osob a tuto skutečnost dokonce prověřovala policie a ani ta nenašla nic podezřelého.

Jak dlouho trvá připravit celé tělo tak, aby jej bylo možné použít na tuto výstavu? Přbližně 1 rok.

Adresa:
Pražské Výstaviště v Holešovicích
Křižíkův pavilon D,E
Praha 7 – Holešovice

Kontakt:
www.bodyexhibition.cz

Kdy:
22.2.2017 – 30.6.2017
denně: 9.00 – 20.00 (poslední vstup od 18.00)

Vstupné:
Týden (Po-Pá) / Víkend (So-Ne)
Dospělý: 300 Kč / 350 Kč
Student / Senior nad 65let: 250 Kč / 300 Kč
Dítě (6-15 let): 200 Kč / 250 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a až 3 děti): 800 Kč / 900 Kč
ZTP/P včetně doprovodu: 190 Kč / 220 Kč
bezbariérový přístup

Objednávky skupin:
skupinové vstupné nutné objednat písemně na vstupenky@jvsgroup.cz

Podmínky vstupu:
http://www.bodyexhibition.cz/#navstevni-rad

Spojení
tram 5,12,14,17,91 – zastávka Výstaviště

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Mapa:

Loading Map....