Venkovní expozice „Karel IV. Jaký byl?“

Venkovní expozice "Karel IV. Jaký byl?"

Datum konání:
25.4.2016 : 10:00 - 18:00

Místo:
Ostrov Kampa v Praze

Kategorie


Pražská Kampa připomene zajímavou expozicí na přelomu dubna a května významné výročí 700 let od narození římského císaře a českého krále Karla IV. Kolemjdoucí se mohou v mysli zatoulat do vrcholného středověku a prostřednictvím textů z dobových zpráv i vyobrazení panovníka na velkoformátových panelech, nahlédnout do života jednoho z nejpozoruhodnějších vladařů doby. Pořadatelem výstavy je společnost Medialogue, spolupořadatelem je Hlavní město Praha a partnerem je Univerzita Karlova.

Vše o ostrově Kampa v Praze více čtěte zde

„Výstava bude volně přístupná veřejnosti na Kampě 24h denně. Očekáváme, že vzbudí velký zájem nejen u široké veřejnosti, ale díky názorné úpravě také u škol a stane se tak příjemným zpestřením výuky historie. Večer jsou panely nasvícené tak, aby ještě více umocnily atmosféru a návštěvníci se mohli ponořit do doby svého císaře,“ upřesňuje Olga Menzelová, producentka projektu.

Expozici s názvem „Karel IV. Jaký byl?“ vytváří devatenáct panelů s portréty panovníka a dalšími dokumenty. Obsahuje také úryvky zpráv o něm i z jeho vlastních textů. Ukáže tak, jak se viděl on sám i jak ho viděli jeho současníci. „Expozice se soustředí na osobnost Karla IV. a to nejen na fyzickou podobu, ale i na vystižení jeho vnitřního světa. K vidění bude mimořádný výběr jeho portrétů v nadživotní velikosti. Z mnoha unikátních podkladů vybereme a ukážeme ty nejvýznamnější, možná diváci zjistí i leccos překvapivého,“ upřesňuje Ondřej Šefců, autor výstavy a ředitel Národního památkového ústavu v Praze.

„Expozice na Kampě je součástí velkých oslav sedmistého výročí narození Karla IV. a pro hlavní město Prahu, které se vedle vlastních projektů spolupodílí na řadě dalších, je tedy přirozené organizátory podpořit. Myslím, že zvolená lokalita je pro návštěvníky velmi lákavá a může oslovit širokou škálu návštěvníků. Velkoformátové panely jsou navíc moderním a nenuceným výstavním nástroje,“ dodává Jan Wolf, radní pro kulturu.

Adresa:
Na Kampě
Praha 1

Kontakt:

http://www.regionalni-znacky.cz/kampsky-krajacek

Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram: 6, 9, 22, 57, 58, 59- Újezd
Tram: 12, 20, 22, 57 – Malostranské náměstí
Bus: 292 – Malostranské náměstí

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

 

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »

slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »

foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Mapa:

Loading Map....