Prague Paddle Fest

Prague Paddle Fest

Datum konání:
5.7.2019 - 7.7.2019 : 10:00 - 15:00

Místo:
Střelecký ostrov

Kategorie


Přímo v centru hlavního města, s výhledem na Pražský hrad, Kampu, Karlův most… obloukem kolem Střeleckého ostrova, se během 5., 6. a 7. července 2019 odehraje na vlnách Vltavy vůbec první oficiální Prague Paddle Race jakožto součást desátého ročníku největší evropské série Euro Tour! Závody Elite i Pro-Am a paddleboardové nadšence doprovodí bohatý program pro celou rodinu a motivací pro vítěze bude v kategoriích pro muže i ženy Prize Money 4500 EUR! Prague Paddle Race pojede na 200 registrovaných závodníků a fandit jim i podlehnout kouzlu paddleboardingu můžete ze Střeleckého ostrova i vy!

paddle boarding

Již v pátek 5. 7. proběhnou registrace k závodům Pro-Am i elitní závodníky, všichni se seznámí s místem konání závodu a chybět nesmí ani welcome drink. Velkým zážitkem pak bude spanilá paddleboardová jízda během západu slunce.

sobotu 6. 7. můžete děti přihlásit na workshop paddleboardingu a dopřát jim projížďku na paddleboardu zdarma. Pro ženy je připravený fitness workshop na paddleboardu, dojde na testování nejrůznějších značek prken i na Pro-Am závody nebo charitativní závody.

Neděle 7. 7. bude patřit hlavnímu Euro Tour závodu, vyhlášení vítězů i dalšímu doprovodnému programu, jehož konec se předpokládá v odpoledních hodinách.

Po celý víkend pak bude k dispozici odpovídající zázemí, vynikající občerstvení včetně vegetariánských a veganských specialit. Přijďte i vy zažít kus fantastické atmosféry a poznat stand up paddleboarding zblízka. Stojí to totiž za to…

Jak se zrodil paddleboarding?

Paddleboarding neboli oficiálně Stand Up Paddleboarding (pádlování na prkně ve stoje) už dávno není jen sport přímořských rezortů. Zrodil se sice stejně jako surfování už ve 40. letech 20. století na plážích Havaje, ale plavit se na nafukovacím prkně už dávno můžete i u nás. V České republice zaštiťuje tento sport Česká Federace Stand Up Paddle (ČFSUP) a paddleboarding se stává rok od roku oblíbenější. Je totiž vhodný pro všechny věkové i váhové kategorie. Zvládají ho pětileté děti stejně jako tátové od rodin. Nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu, jen trochu trpělivosti při nácviku stání i prvních pokusů o pádlování. A samozřejmě, také vhodné prkno. Závodní bývají úzká, 21 až 23 palců, pro pádlování ve volném čase a pro začátečníky se pak hodí široká 30 až 32 palců. V závislosti na věku i váze jezdce se pak liší v nosnosti, tzv. výtlaku prkna (čím těžší jezdec, tím větší výtlak je potřeba). A zábavy s ním zažít můžete opravdu hodně. Dá se na něm jen rekreačně pádlovat, vyčistit si hlavu i amatérsky závodit. Je možné díky němu rybařit a velkým hitem je cvičení jógy na paddleboardu. Složený v batohu přitom v případě těch nejmodernějších konstrukcí váží jen něco kolem 8 kilogramů, a nafouknout jej je otázkou několika minut. To vše dělá z paddleboardu ideálního společníka na léto, pro jednotlivce i celou rodinu. Další podrobnosti najdete na www.paddleboardguru.cz.

AQUAMARINA DEMO TOUR 2019: Vyzkoušejte si paddleboard i vy!

Pokud si zatím nedokážete moc představit, co paddleboard umí nebo jestli se bude hodit právě pro vás, nenechte si ujít další velkou akci: AQUAMARINA DEMO TOUR 2019. Ta začne již během května a června na mnoha místech ČR a SR a přiveze s sebou možnost poznat paddleboarding zblízka, prkna si zdarma vyzkoušet, nechat si poradit s jejich nákupem nebo zjistit, kde všude si můžete kvalitní prkna na paddleboarding půjčit nejen během letních prázdnin. Jen namátkou, AQUAMARINA DEMO TOUR 2019 potkáte 4. a 5. května v Nymburku, 18. a 19. května na vodní nádrži Seč nebo 1. a 2. června na Máchově jezeře. Datumy a místa ale stále přibývají, pokračovat se bude až do září! Podrobnosti najdete na www.aquamarina-tour.cz.

Více informací naleznete zde.

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a Kontakt:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:

Střelecký ostrov 336
Praha 1 110 00

GPS: 50.0818306N, 14.4099239E
GPS: 50°4’54.590″N, 14°24’35.726″E

Kontakty:

Tel.: 777 072 654

E-mail: eva@pr-soup.cz

Web:praguepaddlefest.cz

Bezbariérovost: Ano

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:

………………………………………………………………………………………………………………………
Metro trasa B - stanice Národní (dále k Vltavě)
tram
:speciální zastávka „Evropská“ (přímo na mostě Legií), tramvaj č. 6, 9, 22
Tramvaj č. 6, 9, 18 nebo 22, výstupní zastávka “Národní divadlo“.
Parkování osobních dopravních prostředků není možné.

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....