Multimediální podívaná Praha Karla IV. – velkolepé staveniště Evropy

Multimediální podívaná Praha Karla IV. - velkolepé staveniště Evropy

Datum konání:
13.12.2016 - 31.12.2017 : 10:00 - 18:00

Místo:
Dům U Zlatého prstenu

Kategorie


Chcete podniknout výlet do středověku a podívat se na svět očima Karla IV.? Stačí se vypravit do domu U Zlatého prstenu v Týnské ulici v Praze za expozicí „Praha Karla IV. – velkolepé staveniště Evropy“. Proniknete do zákulisí výstavby Nového Města pražského a zažijete atmosféru Prahy 14. století.

Rozcestník: vše o  Muzeu hlavního města Prahy více čtěte zde

Expozice se zaměřuje na monumentální výstavbu Nového Města pražského, stranou ale nezůstávají ani další stavitelské aktivity Karla IV.  Interaktivní forma expozice vás vtáhne do hry a vybízí k tomu, abyste se nejen dívali, ale především všemi smysly vnímali.

Vystava_KarelIV-velkolepe1

Intenzivní zážitek z výstavy umocňují moderní audiovizuální prostředky, jako například videomapping a velkoformátové projekce. Díky videoprojekci na odlitek středověké Prahy vám před očima vyroste opevnění i konečná podoba Nového Města. Barevné projekce vás ponoří do urbanistických plánů Karla IV., které byly více než ambiciózní. Prostřednictvím dotykových interaktivních obrazovek nahlédnete do archivů muzea a můžete si detailně prohlédnout, jak vypadal původní pražský vodovod, liturgické předměty nebo hrobová výbava Karla IV.

Stranou pozornosti nezůstávají ani modely dalších klíčových pražských staveb, kam je možné podniknout virtuální prohlídku.

Prostřednictvím zvukové stopy a velkoformátových projekcí, které využívají historické iluminace, grafiku a animace, si můžete připomenout klíčové momenty ze života Karla IV. Audiovizuální kouzla vás také vženou v sedle koně z lucemburské družiny do expozice a následně vtáhnou do mysli geniálního stavitele pražského města.

„Praha Karla IV. – velkolepé staveniště Evropy“ je první částí stálé expozice. Interaktivní prvky si užijí i děti, pro něž je v herně připraven speciální program.

Více informací naleznete zde.

Adresa:
Týnská 630/6
Praha 1

Kontakty:
224 827 022-4
http://www.citygalleryprague.cz

Vstupné: zdarma
Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská
Bus:207 – Staroměstská
Metro:A – Staroměstská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....