Muzeum kostek 2019

Mikuláš na pražských nádražích a Oslava 25 let ROPIDu

Mikuláš na pražských nádražích a Oslava 25 let ROPIDu

Datum konání:
1.12.2018 - 2.12.2018 : 09:00 - 17:00

Místo:
České dráhy, a.s., ŽST Praha Smíchov

Kategorie


Program plný zábavy s Mikulášem, čertem i andělem pro děti i dospělé nabídnou Mikulášské jízdy v Praze. Hlavním mikulášským nádražím bude nádraží Praha-Smíchov. Můžete se těšit na jízdy Čertohráčkem a parním vlakem stejně jako okružní jízdy historickou Prahou. Na nádraží Praha – Krč bude ohňostroj!

Historické vlaky a Čertohráček

V sobotu 1. prosince 2018 budou tradiční Mikulášské jízdy doplněné o symbolické oslavy 25 let od vzniku organizace ROPID. Na vlakovém nádraží na Smíchově proběhne cca od 9:00 do 17:00 hod. doprovodný program, při kterém se naladíte do vánoční atmosféry a užijete si po čertech dobrou zábavu. A na co se můžete těšit? V kulturním sále nádraží Praha-Smíchov budou k vidění ukázky Modelářského kroužku modulové železnice Slivenec, konat se budou také oblíbené nostalgické jízdy historickými autobusy, v dispozici budou také speciální jízdy třívozovou soupravou historických tramvají mezi Smíchovem a Muzeem MHD ve Střešovicích a nebude chybět ani velkolepý ohňostroj na nádraží Praha-Krč.

S Mikulášskou družinou a hrajvedoucími se potkáte ve výletním vlaku Cyklohráček, který se promění v tradiční předvánoční Čertohráček. Mimořádné jízdy vás zavezou nejen dorůzných koutů naší metropole, ale také do středočeských Čelákovic, Úval či na Karlštejn. Nezapomeňte však, že je pro tyto jízdy nutné si zakoupit v předprodeji jízdenky. Ty jsou k dostání ve stanicích Praha Masarykovo nádraží a Praha-Braník. Nostalgické jízdy připravují ČD mezi Smíchovským nádražím a Vozovnou Střešovice, kde bude Dopravní podnik hl. m. Prahy pořádat Mikulášské odpoledne. Po 17. hodině bude den zakončený velkolepým ohňostrojem, na který vás doveze Čertohráček a parní vlak s Šlechtičnou na nádraží Praha-Krč.

Mikulas Prazky nadrazi

Okružní jízdy historickou Prahou

Dopoledne si budete moci užít nostalgické okružní jízdy historickými autobusy, které vás svezou v půlhodinových intervalech ze Smíchovského nádraží do centra metropole. S vozidly se tak podíváte na pražskou severojižní magistrálu, k Obecnímu domu či ke Karlovu mostu.

Za Mikulášem i do Muzea MHD ve Střešovicích

Odpoledne 1. prosince cca od 12 do 18 hodin budou mezi Smíchovským nádražím a Muzeem MHD ve Střešovicích jezdit nejen historické autobusy, ale také třívozová souprava historických tramvají. Přeprava je zdarma.

Ohňostroj v Krči

Po 17. hodině bude den zakončený velkolepým ohňostrojem, na který vás doveze Čertohráček a parní vlak s Šlechtičnou na nádraží Praha-Krč. I sem si nezapomeňte zakoupit v předprodeji jízdenky.

Mimořádné jízdy Čertohráčku a parního vlaku budou pokračovat i v neděli 2. prosince 2018.

Více informací zde

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a Kontakt:
………………………………………………………………………………………………………………………

Místo konání:

České dráhy, a.s., ŽST Praha Smíchov
Nádražní 279/1
150 00 Praha 5

GPS: 50.1019689N, 14.3936750E
GPS: 50°6’7.088″N, 14°23’37.230″E

Web:pid.cz

Tel.:+420 234 704 560

 

Bezbariérovost: Ano

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:

………………………………………………………………………………………………………………………

Bus: 317, 318, 321, 334, 320, 125, 105, 197, 172 - Smíchovské nádraží

Metro B : Smíchovské nádraží

Tram : 20, 5, 12, 4 - Smíchovské nádraží

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

Mapa:

Loading Map....