PF 2018

Festival Fotosféra na lodi

Festival Fotosféra na lodi

Datum konání:
17.9.2016 : 15:00 - 22:00

Místo:
Kostel na lodi

Kategorie


Holešovická Fotosféra zasvětí fotografiím půldenní program a tentokrát si na to zabrala celou loď.

Kvalitní fotografie je hlavním lákadlem festivalové soboty, kterou pro vás už třetí sezónu připravuje Fotosféra. Pokud si tedy chcete nechat naservírovat špičkové fotografie ve formě hudebních projekcí, a to v originálním podpalubí staré nákladní lodi v holešovické maríně, dorazte tuto sobotu 17.září na Kostel na lodi. Součástí programu je i workshop sportovní fotografie na přilehlém hřišti plážového volejbalu, večer se bude grilovat a fotit vypouštění lampionů na Vltavu. Přijďte zakončit kulturní léto stylově – vstupné na celý den je pouhých 150 Kč.

vizual-akci-fotosfera_v1

Letošní sezónu Fotosféra odstartovala ve velkém již na jaře – fotografové se v rámci workshopů prohnali po náplavce a šplhali na nejvyšší holešovické střechy. Celý rok také fanoušci Prahy 7 přispívali svými fotografiemi do obrazové kroniky HolešoviceNOW, která to nakonec dotáhla až do Národní Galerie. Ta hlavní festivalová akce nás ale ještě čeká a bude to velké. Fotosféra na jeden den zakotví v holešovickém přístavu a zasvětí fotografii opravdový a funkční kostel, s přiléhavým jménem Kostel na lodi.

A co se bude na lodi dít? V podpalubí lodi vás čeká špičková audiovizuální technika, příjemné posezení a hodiny promítání fotografií českých i světových autorů za doprovodu působivé hudby. Mezi letošní české festivalové fotografy patří Jan Sakař a jeho focení na plech (ano opravdu na plech), Martin Kozák, Sára Saudková, Jan Černý, podvodní fotograf dugongů Václav Krpelík, Robert Rambousek, kouzelník se světlem Filip Obr nebo světově uznávaný fotograf divoké přírody Václav Šilha. Ze zahraničních autorů bude hostem festivalu např. skvělý streetový fotograf Lucien Zell nebo texaský fotograf Lokey z Houstonu, který představí svůj velkolepý knižní projekt „Texas Quail Rigs“. Tradiční specialitou festivalu Fotosféra je i vyhledávání fotografických hvězd ze státu Izrael – letos se českému publiku představí fotoreportér Ziv Koren.

Pro akčnější návštěvníky jsou během večera připraveny 3 workshopy, takže si určitě nezapomeňte svoje foťáky doma. Mohlo by vám utéct focení v industriálním přístavu, sportovní focení krásných modelek na hřišti plážového volejbalu nebo večerní lektorovaná kresba světlem. Workshopy jsou v ceně vstupenky, takže naservírováno toho budete mít opravdu dost.

A protože i pro Fotosféru bude festivalová loď hlavní a poslední akcí sezóny, domů se rozhodně nepůjde brzo. O pohodovou hudební afterparty se postará DJ Da Moon, k dispozici bude také gril, prostě rodinná atmosféra, při které budete mít dostatek času probrat fotografii s lidmi na stejné vlně. Kostel na lodi na závěr rozsvítí lampionový průvod z partnerské akce Zažít město jinak, který dorazí z ulice Přístavní a u lodi vypustí lampiony na hladinu Vltavy. To musíte vidět!

Takže kdo příliš nezlobil a nebojí se vstoupit na palubu kývajícího se Kostela na lodi dorazte tuto sobotu 17.září na fotografický festival do holešovické maríny.

Více informací naleznete zde.

Adresa:

Kostel na lodi,

V přístavu
170 00 Praha 7
www.festival-fotosfera.cz
e-mail: jana@festival-fotosfera.cz
tel:+ 420 777 802 689

Vstupné:

Plné: 150 Kč

 

Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »Muzem_Starych_casu_230x230

Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »Mapa:

Loading Map....