Muzeum kostek 2019

Jízda historickou soupravou metra – speciál motoráčkem na metro trať „C“

Jízda historickou soupravou metra - speciál motoráčkem na metro trať „C“

Datum konání:
16.3.2019 : 10:00 - 16:00

Místo:
Dopravní podnik hlavního města Prahy

Kategorie


Dopravní podnik ve spolupráci s Klubem železničních cestovatelů připravil pro všechny fanoušky dopravy a především kolejových vozidel Speciální zážitkovou turistiku. V tomto roce pouze 2x na trase C, a sice naposledy 16. března!

Nástup a samotná jízda začíná vlakem 810+010 KŽC v trase Praha hl. n. – Praha Krč – depo Kačerov, a to po vlečce! V depu vás čeká exkurze s odborným výkladem a bude zde jedinečná příležitost vyfotografovat soupravu Ečs vedle vlaku 810+010 KŽC. Užijete si také jízdu soupravou metra Ečs 1083-1085-1084 po trase linky C do stanice Nádraží Holešovice a zpět, kde je po celou dobu jízdy možné nahlédnout do otevřené kabiny strojvedoucího. Po návratu do depa Kačerov následuje přestup do vlaku 810+010 KŽC, který pokračuje zpět v trase Praha Krč – Praha hl. n.Dopravní podnik hlavního města Prahy, KŽC Doprava v rámci projektu Praha technická připravili příznivcům Zážitkové turistiky nevšední možnost jízd historickým vlakem 810+010 KŽC a historickou soupravou metra Ečs v rámci jednoho programu.

nocni_zazitkovka

 TERMÍN: 

16. března 2019 vždy od 10.00 a od 14.00 hodin – POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

ODJEZDY A UKONČENÍ AKCE: (vždy z/do železniční stanice Praha hl. n.)

odjezd 10.00 hodin, příjezd 13.35 hodin
odjezd 14.00 hodin, příjezd 17.35 hodin

CENA ZÁŽITKU: 350 Kč

Děti do 10 let zdarma (bez vstupenky) za doprovodu alespoň jednoho z rodičů (s platnou vstupenkou) za podmínky, že v případě naplnění vozu nemusí být zajištěno pro dítě místo k sezení.

Informace: Odjezd vlaku ze stanice Praha hlavní nádraží je 10:00 respektive 14:00. Je třeba sledovat informační cedule, kde bude zobrazeno číslo nástupiště těsně před odjezdem. Vlak bude přistaven v určitém předstihu, který bude odpovídat provozním podmínkám stanice a který bude určovat operativně provozovatel dráhy (SŽDC). Žádáme účastníky, aby svůj příchod plánovali s patřičným předstihem, aby mohli být před odjezdem vlaku odbaveni (kontrola voucherů, přidělení sedadla), minimálně však 10 minut před odjezdem. V případě pozdního příchodu není provozovatel povinen návštěvníka vpustit do soupravy. Zážitek mu v tomto případě propadl. Předpokládané ukončení akce je ve 13: 35 nebo v 17:35 opět na nádraží Praha hl. n.

Podmínky:

účastníci berou na vědomí, že se mohou pohybovat pouze prostorách vyhrazených pro cestující veřejnost a berou na vědomí, že během celé akce není vystupování z (i stojícího) vlaku povoleno. Případné zastavení vlaku slouží pro možnost fotografování a výkladu a není v žádném případě určeno k nástupu či výstupu cestujících. Po celou dobu akce je zapotřebí dbát z důvodu bezpečnosti případných pokynů pověřených osob dopravce.

přepraveni budou cestující, kteří se prokáží platným voucherem. Navíc přepraveni budou také děti do 10 let, a to zdarma, za doprovodu alespoň jednoho z rodičů za podmínky, že v případě naplnění kapacity vlaku nemusí být zajištěno pro dítě místo k sezení. Provozní dispečer provozovatele dráhy (SŽDC) nebo provozní dispečer provozovatele drážní dopravy (KŽC Doprava) může v naléhavých případech zrušit jízdu soupravy. Návštěvníkům bude nabídnut náhradní termín.

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a Kontakt:
………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní podnik hlavního města Prahy
Wilsonova 300/8
stanice Praha – Hlavní nádraží
120 00 Praha 2

Kontakt:

Tel: +420 296 191 817
Web: www.prahatechnicka.cz/specialni-metro/

Email: rezervace@prahatechnicka.cz

………………………………………………………………………………………………………………………
Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou
………………………………………………………………………………………………………………………

Bus: H1, AE -Hlavní nádraží

Metro C - Hlavní nádraží

Tram: 9, 15, 26, 5, 2, 1 -Hlavní nádraží

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »


Mapa:

Map Unavailable