Dyzajn market Prázdniny

Dyzajn market Prázdniny

Datum konání:
3.8.2019 - 4.8.2019 : 10:00 - 20:00

Místo:
Náměstí Václava Havla

Kategorie


Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla (dříve Piazzeta Národního divadla) a v přilehlé provozní budově Národního divadla v Praze.Uprostřed prázdnin přivítá Praha autorskou tvorbu 200 dyzajnérů. 3. a 4. srpna se bude konat Dyzajn market na náměstí Václava Havla u Národního divadla, kde čeští a slovenští tvůrci představí své originální výrobky a novinky. Prezentovat se budou nejen autoři šperků a oblečení, ale i bytových doplňků, porcelánu, kreativních papírenských kousků, výrobků z mnoha nečekaných materiálů, batohů, kabelek, hraček či přírodní kosmetiky. Součástí akce bude také food zóna s pochutinami, nebesky sladkými dortíky, ale i zdravým občerstvením či moderním street foodem, nápoji a výběrovou kávou.

DyzajnMarket_CityBee

Kulturní program:

Co spojuje Popelku a Pinocchia?
V kreativním koutku si děti vyzkouší, co všechno dokáže vykouzlit sůl. „Ze soli budeme vytvářet iluzorní krajiny s mořem i majáky a také solné krystalické šperky,“ upřesňuje Tereza Vorlíčková, jedna z dramaturgyň programu akce. Na sobotu 3. 8. si Loutkové divadlo Jiskra, vystupující na Dyzajn marketu prvně, připravilo pohádku o Popelce s klasickými marionetami. V neděli 4. 8. zahraje oblíbený soubor Toy Machine pohádku Pinocchio. I toto představení bude mít svou dyzajnovou premiéru. Obě pohádky začínají v 11:00.

Také hned několik účastnících se tvůrců svou tvorbu věnuje dětem. Ať už jde o oblečení, doplňky do dětských pokojíčků, hračky, knížky nebo hry, o rozličné nápady českých i slovenských dyzajnérů nebude nouze. Vaše děti pak kromě pohádek a tvorby v dětském koutku jistě ocení poctivě dělané palačinky, zmrzlinu či nanuky i osvěžení pod deštnou branou.

Skepticky na Marz a optimisticky zpět
V sobotu v 15:00 zahájí dyzajnové koncerty kapela MarZ. Zpěvačka, kytaristka, trombonista, zpěvák, cajónista a vládce počítačových efektů, to není šestičlenná parta muzikantů, ale duo Markéta Zdeňková a Štěpán Janoušek. Jejich písně nabízejí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. V 18:00 pak na pódiu zazní rytmické skladby kapely Skeptemistic Jonathana Ramireze Garcii. Autor písní i medového hlasu, který vyrostl v Mexiku a USA, se muzice začal více věnovat až po setkání s Yvonne Sanchez. Garciova hudba je ovlivněná jazzem, neo-soulem, hip hopem, R&B a rockem.

Nováčci i nejzkušenější bardi jazzové scény v Čechách
V neděli 4. 8. v 15:00 odehrají svou dyzajnovou premiéru The Groovin´ Gents. Zahájí tak druhou polovinu léta muzikou, která kombinuje moderní funk a house music. Živě ji vytváří DJ Michal Kouřík a saxofonista Ondřej Čížek. V 18:00 pak bude prázdninový Dyzajn market hostit jedno z nejslavnějších českých jazzových uskupení Robert Balzar Trio, které během 23 let své existence nahrálo mnoho alb, klipů, získalo mnohá ocenění a vystupovalo všude po světě. Frontman a hráč na kontrabas Robert Balzar hrál během své kariéry ve skupinách Hany Hegerové, Dana Bárty, Yvonne Sanchez a J.A.R. Spolupracoval i se světovými muzikanty, kterými jsou například Joe Newman, Benny Bailey, Hal Galper, Tony Scott, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Victor Lewis, Craig Handy, Benny Golson či John Abercrombie.

Oba dny doplní svými pohodovými vinylovými sety DJ Little Frank z Manchesteru, který působí na pražské scéně 10 let. Na Dyzajn marketu je díky své muzice již oblíbenou stálicí a dotváří tak atmosféru akce mixem soulu, funku, diska i jazzu.

Připraveno ve spolupráci Knihovny Václava Havla, Národního divadla a spolku Díky, že můžem, z.s.

pods name=“upoutavky“ id=“11″ template=“upoutavka“]

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Please provide either a template or column name

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa a Kontakt:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
náměstí Václava Havla
110 00, Praha 1

GPS: 50.0809358N, 14.4143067E
GPS: 50°4’51.369″N, 14°24’51.504″E

Kontakty:
Terezie Tunková
+420 604 284 247
terezie@dyzajnmarket.com

………………………………………………………………………………………………………………………

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou a autem

………………………………………………………………………………………………………………………
Metro trasa B - stanice Národní
Tramvaj č. 1,2,9, 12, 18, 22, 22, 23, 25, 41,  noční linka 97 -  Národní divadlo

………………………………………………………………………………………………………………………

Popis hromadné dopravy v Praze:

………………………………………………………………………………………………………………………

Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde
Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

Zajímavé odkazy – čtěte také:

………………………………………………………………………………………………………………………

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

Mapa:

Loading Map....