Den s Vynálezci a vynálezy

Datum konání:
21.4.2012 - 24.4.2012 : 10:00 - 17:30

Místo:
Nová budova Národního muzea

Kategorie


Národní muzeum zve v sobotu 21. dubna všechny děti, rodiče a prarodiče na Den s Vynálezci a vynálezy. Přijďte se seznámit s neuvěřitelnými vynálezy a objevy.  Staňte se na den vynálezcem a objevitelem a neváhejte si na vlastní kůži vyzkoušet například gyroskopický moment nebo izolování DNA z banánu.

Stránka: vše o  Národním  muzeu více čtěte zde

V sobotu 21. dubna se v Nové budově Národního muzea v Praze uskuteční Den s Vynálezci a vynálezy. Akce bude probíhat ve spolupráci s organizací IPN Podpora technických a přírodovědných oborů a Mendelovým muzeem. Děti, rodiče a prarodiče budou mít jedinečnou možnost seznámit se s řadou neuvěřitelných vynálezů a objevů a sami si práci vynálezce či objevitele vyzkoušet. Dozvíte se, jaká dobrodružství obnáší práce paleontologa. Na vlastní kůži si vyzkoušíte gyroskopického momentu nebo se pokusíte izolovat DNA z banánu. Ve výstavě Vynálezci a vynálezy se Vám bude věnovat její autorka. Na nejmenší návštěvníky čeká dokonce zajímavá soutěž.

Více informací naleznete zde.

Program:

Program:
10.15 Vynálezy, které pomáhají zkoumat život v geologické minulosti
Vyzkoušejte si práci paleontologa. Poznejte, jak současní paleontologové používají pro studium fosilií (zkamenělin) moderní přístroje.

10.30 Komentovaná prohlídka výstavy s autorkou Vandou Marešovou

11.15 Tajuplný mikrosvět
Zajímá Vás, jak vypadají rostliny uvnitř? Přijďte a sami za pomoci binokulárních lup a mikroskopů objevíte krásu světa rostlin.

13.00 Astronomické vynálezy
Přijďte a pochopíte, jak poznávání Vesmíru a rozvoj kosmonautiky vedly k velkému posunu lidského poznání i k různým vylepšením v běžném životě jako jsou světelné zářivky či teflonové pánve.

14.00 Po stopách lidstva aneb co dala antropologie a medicína světu
Slyšeli jste už někdy jména Janský, Hrdlička nebo Bertillon? Přijďte na přednášku a poodhalte tajemství těchto vědců, kteří se snažili dozvědět co nejvíc o nás samých.

15.00 Jak byly objeveny zákony dědičnosti
Odborníci z Mendelova muzea MU Vám vysvětlí co je genetikam. Pochopíte, co je to DNA, a sami si vyzkoušíte izolaci DNA z banánů. Domů si odnesete semínka hrachu, která si můžete vysadit a jako Gregor Johann Mendel je křížit a pozorovat.

10.00–17.30 Objev ve výstavě víc než ostatní
Pro mladší děti do 12 let jsme připravili soutěž, při které ve výstavě objeví spoustu zajímavostí, kterých si běžný návštěvník často nevšimne. Na toho, kdo splní všechny úkoly, čeká malá odměna.

 

Adresa:
Vinohradská 1
110 00, Praha 1

Kontakty:
nm@nm.cz

224 497 111, 224 497 352
www.nm.cz

Vstupné: v rámci běžného vstupného do muzea (80/40 Kč)

Spojení:
Tram: 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 – Václavské náměstí
Tram: 11 – Muzeum
Metro: A, C – Muzeum
Bus:504, 505, 511 – Muzeum

 

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »

slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »

foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »

Mapa:

Loading Map....